[UMAG] DJEČACI “A” OSVOJILI 8. MJESTO NA ZAVRŠNICI

12 lip.

Dječaci “A” osmi u državi

U periodu od 30.5.-2.6.2019. igrala se Završnica prvenstva Hrvatske za dječake starosti do 13 godina.
Naši dječaci pod stručnim vodstvom trenera Igora Stubičara i pomoćnog trenera Tomislava Kušenića bili su smješteni u skupinu D. S tri pobjede i porazom osvojeno je 1. mjesto u skupini, a time i direktan ulazak u 1/4 finale gdje nam je ždrijeb donio ekipu Dugog Sela.
Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, obje ekipe su imale svoje šanse, ali ipak je na kraju prevagnulo u korist protivnika koji su na kraju slavili rezultatom 14:17. Možda mali nedostatak sreće što smo ostali bez dvojice bitnih igrača, rano isključenje i ozljeda, no unatoč tome dečki su se borili do kraja ostavivši srce na terenu.
Malo je falilo za ulazak u 1/2 finale, ali na kraju kad se sve rezimira dečki su imali odličnu sezonu, pokazali su veliki napredak bez obzira na krajnji plasman i oni su naše blago koje treba čuvati.

Sam ulazak u top 8 ekipa u Hrvatskoj veliki je uspjeh i to ne mogu umanjiti dva poraza u razigravanju za plasman od 5-8 mjesta gdje su i ostali igrači dobili priliku da zaigraju na Završnici.

Na kraju, osvojeno je odlično 8. mjesto u državi u konkurenciji 20 najboljih ekipa koje su sudjelovale na Završnici prvenstva Hrvatske.
Imamo i najboljeg pojedinca, naš Petar Golčić izabran je u najbolju sedmorku Završnice kao najbolji desni vanjski igrač.
Ponosni smo na naše dečke koji su na najbolji način predstavljali svoj klub, na pravom su putu.
Zahvaljujemo se roditeljima koji nas prate u pobjedama i porazima, usponima i padovima, zdušno navijaju i najveća su podrška cijeloj ekipi.

Nastupili su: Galkin Andrej, Mikulić Šimun Ivan; Kovačić Gabrijel, Milošević Marin, Premec Fran, Đuranek Antun, Udovičić David, Švenda Šimun, Golčić Petar, Grubić Ivano, Pranić Ivan, Jalšić Simun, Veh Ivan, Ivić Jurica, Jug Luka, Filip Đurđina. Treneri: Igor Stubičar, Tomislav Kušenić.

Rezultati u skupini:
RK Koprivnica-Noa – RK Rudar 25:22
RK Viro Virovitica – RK Koprivnica-Noa 16:21
RK Poreč – RK Koprivnica-Noa 16:14
RK Koprivnica-Noa – RK Zadar 1954 12:9

1/4 finale:
RK Koprivnica-Noa – MRK Dugo Selo 14:17

Razigravanje od 5-8 mjesta:
RK Š.R. Karlovac – RK Koprivnica-Noa 19:14
RK Solin – RK Koprivnica-Noa 14:13

KONAČAN POREDAK:

  1. RK PPD Zagreb
  2. RK Trsat
  3. MRK Dugo Selo
  4. RK Dubrava
  5. RK Š.R. Karlovac
  6. RK Poreč
  7. RK Solin
  8. RK Koprivnica Noa
  9. GRK Varaždin 1930
  10. RK Ribola Kaštela
  11. RK Ivančica Ivanec
  12. RK Viro Virovitica
  13. RK Zadar 1954
  14. RK Rudar
  15. RK Zamet
  16. RK Osijek
  17. RK Požega
  18. RK Daruvar
  19. RK Valpovka
  20. RK Hrvatski Dragovoljac

SEDMORKA PRVENSTVA:
Desno krilo: Petar Šprem, RK PPD Zagreb
Desni vanjski: Petar Golčić, RK Koprivnica Noa
Srednji vanjski: Karlo Tomović, RK Trsat
Lijevo krilo: Franko Pomper, MRK Dugo Selo
Lijevi vanjski: Franko Skazlić, RK PPD Zagreb
Kružni napadač: Stjepan Gajšek, RK PPD Zagreb
Vratar: Leo Branko Sunajko, RK Dubrava

NAJBOLJI POJEDINCI:
Strijelac: Fran Martinko, RK Rudar
Igrač: Franko Skazlić, RK PPD Zagreb
Obrambeni igrač: Andrej Vuković, RK Trsat
Trener: Ivan Dragić, RK PPD Zagreb

FOTOGALERIJA FACEBOOK