[IZVJEŠTAJ] NASTUPI SENIORA U IVANSKOJ, MINIĆA U DARUVARU, DJEČAKA “A” I “B” U BJELOVARU

3 stu

3. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – SJEVER

05.kolo:  RK IVANSKA  :  RK KOPRIVNICA-NOA  23:26 (9:14)

Ivanska – SD Osnovne škole. Gledatelja: 50. Suci: Juričan/Kasa. Nadzornik: Toplak.
RK Koprivnica  NOA: Vučković, Sabolić, Vlašić, Karlović, Firšt, Šumandl, Žarić, Vorkapić, Peričić , Juratović, Mikulčić, Dukić, Ivačić, Loparić, Udovičić, Kosmač. Trener: F.Turk, Pom.trener: N.Sabolić

5. kolo 3.HRL-Sjever donijelo nam je teško gostovanje kod iskusne ekipe Ivanske. Domaćin je uz naše rukometaše do ovog kola bio jedina neporažena ekipa u natjecanju. Utakmicu smo otvorili dobro i poveli dva pogotka razlike ali nekoliko brzopletih rješenja u napadu i domaćin dolazi u egal. Do poluvremena smo odigrali odlično prvo poluvrijeme i napravili razliku +5 s kojom smo otišli na predah u iznimno hladnoj dvorani. Drugo poluvrijeme smo nastavili u istom ritmu te smo imali priliku otići na velikh +8 razlike. Zadnjih 10 minuta utakmice neobjašnjivo smo stali te se više manje igralo gol za gol dok se razlika polako topila zahvaljujući prvenstveno iskustvu domaćih igrača koji bi, da imaju nešto više snage, bili izuzetno neugodan protivnik. Sve u svemu, prebrodili smo iznimno teško gostovanje i ostali trenutno jedina neporažena ekipa u 3.HRL-Sjever nakon 5 kola. Još je iznimno dug put pred nama na koji smo krenuli hrabro i odlučno te idemo korak po korak.
Sljedeći vikend nam na domaći, vjerojatno parket – Srednja škola zbog Dana Grada, dolazi ekipa RK Prelog II. Točan termin ćemo objaviti kad vidimo raspored dostupnosti dvorana.


00. KRUG – 1.HRLDA-SJEVER – međusobna utakmica

Dječaci “A” upisali poraz u međusobnoj utakmici s našim parom

RK Koprivnica NOA: Vrdoljak, Mikulić, Šijak, Jalšić, Veh, Premec, Švenda, Đurđina, Đuranek, Golčić, Jug, Udovičić,  Milošević. Trener: M.Zrakić.

REZULTATI:
Rk Koprivnica-Noa – RK Bjelovar   17:21 (8:11)

Dječaci “A” u nedjelju su sa svojim parom, ekipom Bjelovara odigrali obaveznu međusobnu utakmicu. Naši dječaci su izgubili od svojih vršnjaka iz Bjelovara rezultatom 17:21. Cijelu utakmicu nije bilo upitna pobjeda domaćina zbog izrazito lošeg ulaska u utakmicu, promašena tri “zicera” i tri sedmerca.  U drugom poluvremenu naši dječaci su se malo trgnuli i došli na gol zaostatka ali dalje nije išlo. Ovim porazom malo smo povećali zaostatak za vodećom četvorkom. Naš partner u natjecanju, RK Bjelovar, ove godine ozbiljno konkurira za ulazak u prva 4. mjesta koja vode na Završnicu državnog prvenstva.


DJEČACI “B” NASTUPILI U ODOGĐENOM 3. KRUGU 1.HRLDB-SJEVER U BJELOVARU

Dječaci B upisali dvije pobjede i dva poraza
RK Koprivnica NOA: Lončarić, Žgela, Keser, Marić, Brunec, Hrenić, Bačani, Piskač, Mustač, Kišićek, Stojaković, Labaš, Horvat, Huzak, Kralj, Sinjeri, Matica, Vorih, Šimunović, Matijaško, Majdak, Nemec, Grčić, Ećimović. Treneri: H.Budaj i T.Kušenić
REZULTATI:
RK Koprivnica-Noa (1) – RK Bjelovar (2)   31:5
RK Koprivnica-Noa (2) – RK Bjelovar (1)   14:28
RK Koprivnica-Noa (1) – RK Bjelovar (1)   14:18
RK Koprivnica-Noa (2) – RK Bjelovar (2)   18:12
 

Dječaci B su odigrali odgođene utakmice 3. kruga protiv ekipa Bjelovara. Ekipa Bjelovara 1 se pokazala kao kvalitetan i nepremostiv protivnik dok smo ekipu Bjelovara 2 pobijedili s određenom lakoćom. Ekipa Koprivnica-NOA (1) je bila blizu u utakmici s Bjelovarom 1 ali smo nažalost izgubili.


MINIĆI NASTUPILI NA PRVOM TURNIRU MŽRL-SJEVER ODRŽANOM U DARUVARU

RK Koprivnica NOA: Peti, Varga, Ružić, Galinec, Glavica, Babić, Keser, Andrić, Đelekovčan, Šuster, Barač, Kumek, Sabolić, Burić, Puklek. Trener: I.Ružić

Naši najmlađi članovi kluba u subotu su odigrali 1. krug MŽRL-Sjever u mini rukometu u Daruvaru. U ligi nastupa 12 ekipa (RK Bjelovar 1-2-3, RK Daruvar 1-2, RK Virovitica 1-2, GRK Varaždin 1930 1-2, RK Koprivnica-NOA, RK Moslavina i RK LiPa. Rezultat se u ovom natjecanju ne bilježi prema naputku HRS-a i naglasak je prvenstveno na razvoju rukometne igre i igri “igrač na igrača”. Naši dječaci su nastupili i prikazali odličnu igru unatoč malom grču i strahu od prvog nastupa u ligi na gostujućem terenu. Već sljedeći vikend na rasporedu je 2. krug koji se igra u Bjelovaru.