[WDSD] SVJETSKI DAN OSOBA S DOWNOVIM SINDROMOM

21 ožu

Ove godine Rukometni klub Koprivnica-Hangar 18 pridružio se u obilježavanju Svjetskog dana osoba s Downovim sindromom.

U utorak 21. ožujka, svi su naši igrači došli na svoje treninge u različitim čarapama kao simboličan znak podrške osobama s Downovim sindromom. Sindrom Down pogađa sve rasne skupine i može se javiti u bilo kojoj obitelji, bez obzira na zdravlje roditelja, ekonomsku situaciju ili način života.

Ovim potezom želimo proširiti svijest okoline o Downovom sindromu. Osobe s Downovim sindromom nemaju savršen par kromosoma već imaju jedan viška (21 kromosom), međutim to ih na neki način čini savršenima u svojoj različitosti pa se iz tog razloga nose različite čarape u svijetu na današnji dan kao znak podrške njihovog prihvaćanja u društvu.

U nastavku vam donosimo fotogaleriju od naših najmlađih do naših najstarijih čarapica.

Nema odabrana galerija ili galerija je izbrisan.